Aktuality ŠD

Informace pro rodiče dětí v ŠD na rok 2019/2020

Platba za družinu se vybírá první týden školy (2. 9. – 6. 9.) 500,- Kč první pololetí (5 měsíců). Ranní družina začíná každý den v 7:00-7:45 hodin, poté jsou již děti směřovány do svých tříd.

Letos poprvé bude ŠD končit každý den v 15:55 hodin (děti by měly odcházet/být vyzvednuty min. 5 minut před koncem ŠD v 15:50 hodin).

Každý žák je povinen být do družiny převléknutý do vhodného oblečení (dle počasí), jiného než měl ve škole a to včetně trika. Chodíme ven, do lesa, a pracujeme s různými barvami, takže ideálně starší, zničitelné oblečení i obuv.

Mobilní telefony a tablety ve školní družině nepoužíváme (máme hry a hračky), ale je možnost si je uložit u vychovatele do doby odchodu domů, aby se předešlo jejich zcizení či poškození.

Nedoporučuji také brát si do družiny vlastní cenné hračky nebo jiné předměty. Při jejich ztrátě či poškození nenese škola odpovědnost.

Omluvenky a propustky z ŠD podávejte v písemné formě (na papírku či v notýsku).

Jako každý rok bude družina v pátek odcházet na herní programy mimo budovu školy (do lesa, vesnice, atd.) od 13:00-15:20 hodin. V tomto čase prosím nevyzvedávejte děti, s největší pravděpodobností budeme někde v divočině divočit. Pokud potřebujete svou ratolest výjimečně dříve (odjezd na víkendové aktivity a jiné akce), dejte mi prosím včas vědět, abychom mohli zajistit případný dohled nad dítětem jinými kolegy v budově školy. U dětí vyzvednutých do 13:00 tak činit nemusíte.

V letních měsících, ale i v horkých dnech na jaře či na podzim je též dobré, pokud mají děti u sebe opalovací krém. Na vycházky, ale i na zahradu je jistě výhoda mít i repelentní přípravek proti klíšťatům.

Nové informace nebo fotky naleznete na webu školy v záložce školní družina (aktuality ŠD, fotogalerie).

Pro kontakt se mnou prosím využívejte tyto možnosti:

1. telefon: 774571735 – cca do půlnoci

2. email: hurdalek@zsdolniradechova.cz – průběžně