Prostory MŠ

Mateřská škola Dolní Radechová se nachází v přízemí školní budovy. Místnost určená předškolním dětem je světlá, prostorná, barevná i dobře vybavená a poskytuje dostatek podnětů k herním i vzdělávacím aktivitám. Mateřská škola má svůj vlastní vchod ze školní zahrady. Přestože se prostory mateřské školy nacházejí blízko silnice, okna jsou izolována a opticky oddělena roletami, proto hluk dovnitř místnosti neproniká.

Vybavení třídy nábytkem je vkusné a účelné. Dětské stolečky jsou ve třech velikostech, barevně odlišeny a odpovídají velikosti dětí. Vybavení hračkami, pomůckami, materiály odpovídá počtu dětí, jejich věku a je průběžně doplňováno a obnovováno. Hračky a doplňky jsou umístěny tak, aby byly dětem samostatně přístupné, děti si je mohou samy brát i vracet, takže se v nich velice dobře orientují.

Školní zahrada je prostorná, vybavená pískovištěm, travnatou plochou a herními prvky. Vše prochází pravidelnou bezpečnostní revizí a kontrolami, takže splňuje bezpečnostní i hygienické normy podle platných předpisů.